כרטיס סים בסעודיההתחברות בערב הסעודית: מדריך לקנייה ושימוש בכרטיסי סים

בטיול בערב הסעודית, כרטיס סים הוא משהו שדי "חובה" שיהיה בידיכם, כיוון שככל הנראה תבלו הרבה בחוץ ואפילו תעשו נסיעות ארוכות שתהיו חייבים אליהן אינטרנט. במאמר זה ננסה לכסות את כלל המידע בנוגע להוצאות כרטיס סים במדינה, וכיצד להתנהל בעת הרכישה. שימו לב – בכל הערים הגדולות, בכללתן ריאד וג'דה שככל הנראה תיכנסו דרכן למדינה – ישנן חברות שדרכן ניתן להוציא כרטיסי סים מקומיים. ספקי האינטרנט המובילים דרכם אפשר להוציא כרטיסי סים הם STC, Mobily, Zain. כל אחד מהם מציע מבחר שלם של תוכניות בתשלום עם שיחות, הודעות, אינטרנט, או רק עם חלקם.

מחירי כרטיסי סים בסעודיה וכיצד לרכוש

כרטיסי סים ותוכניות אינטרנט שונות עולים סכומים שונים בערב הסעודית בהתבסס על ספק השירות וסוג התוכנית שתבחר. תוכניות בתשלום מראש הן לרוב זולות יותר מתוכניות בתשלום מאוחר, בעוד שתוכניות עם נדידה ושיחות בינלאומיות עולות בדרך כלל יותר.

חברת STC למשל מוכרת כרטיס סים בתשלום מראש (כלומר תשלום מראש על הכרטיס והאינטרנט, כנהוג בקנייה סטנדרטית של כרטיס סים). להלן כמה חבילות פופולריות שלהם ומחירים:
* ב-30 ריאל: 2 ג'יגה בייט, 200 דקות שיחה ו-200 הודעות.
* ב-50 ריאל: 5 ג'יגה בייט, 300 דקות שיחה ו-300 הודעות.
* ב-100 ריאל: 8 ג'יגה בייט, 1000 דקות שיחה ו-1000 הודעות.

חברת Zain מציעה כרטיסי סים שעולים 20 ריאל, ומגיעים אוטומטית עם 1 ג'יגה בייט של נתונים, 100 דקות שיחה ו-100 הודעות.

בסעודיה, קניית כרטיס סים היא הליך די פשוט. כדי לרכוש כרטיס סים, עליך להציג עותק של הדרכון שלך או תעודה מזהה רשמית. בהגיעכם לשדה התעופה תוכלו לרכוש שם כרטיס סים. אתה יכול גם לקבל כרטיס SIM באחת החנויות הרשמיות או החנויות המנוהלות על ידי סוחרים מורשים באזורים שונים של העיר. לכל ספק יש מספר מיקומים ברחבי הארץ, בנוסף להיותו זמין במספר חנויות אלקטרוניות. רוב החברות גם נותנות אפשרויות רכישה מקוונות, המאפשרות לך להזמין את כרטיס הסים שלך באינטרנט ולקבל אותו במשלוח לביתך.

כדי להפעיל את השירות, בדרך כלל עליך להכניס את כרטיס הסים לטלפון, להפעיל אותו ולאחר מכן לעקוב אחר ההוראות שעל המסך. לפני שתוכל להפעיל את כרטיס הסים שלך, ייתכן שספקים מסוימים יצטרכו ממך ליצור חשבון מקוון. כדאי לשמור את כרטיס הסים שלך ואת הקופסה שלו למקרה שתצטרך מאוחר יותר ליצור קשר עם סיוע לקוחות. חלק מספקי השירות כוללים גם מכונות לשירות עצמי שבהן, בעזרת הוראות המכונה, ניתן להפעיל את כרטיס הסים בעצמך.

מכיוון שלתוכניות מסוימות עשוי להיות תאריך תפוגה או שכרטיס הסים עשוי להיות מוגבל לספק אחד, חשוב לציין שעליך לבדוק את התנאים וההגבלות של כרטיס הסים ואת התוכנית שאתה רוכש. בנוסף, מכיוון שחלק מהספקים מספקים כרטיסי סים בגדלים שונים, עליך לאשר שיש לך את כרטיס הסים המתאים לטלפון שלך.

מיקומים של חנויות לכרטיסי סים

ישנם מיקומים רבים בריאד שבהם אתה עשוי לקבל כרטיס סים. כשתגיעו, תוכלו לרכוש אותם בשדה התעופה, או שתוכלו להשיגם גם במספר חנויות סוחרים מאושרות בעיר ובחנויות הספקים הרשמיות. לכל ספק יש מספר מיקומים ברחבי ריאד, ותוכלו למצוא אותם גם בחנויות חשמל רבות. רוב החברות גם נותנות אפשרויות רכישה מקוונות, המאפשרות לך להזמין את כרטיס הסים שלך באינטרנט ולקבל אותו במשלוח לביתך. מגדל אל פייסליה, מגדל הממלכה, קניון אל ממלקה וקניון אל נקהיל הם כמה מהמקומות המומלצים בריאד לרכישת כרטיס סים. במקומות אלו יש מספר חנויות מספקים שונים, וניתן למצוא אותם ברוב אזורי המסחר.

אתה יכול לקנות כרטיסי סים בערים סעודיות משמעותיות אחרות מאשר ריאד, כמו ג'דה ודמאם. אתה יכול לקנות את כרטיס הסים שלך ולהפעיל אותו מיד ברוב חלונות הראווה הרשמיים של הספקים, אשר נמצאים לרוב בקניונים הגדולים ביותר ובמקומות מסחריים אחרים. ישנן גם חנויות משווקות מורשות בהן ניתן לרכוש כרטיס סים ולבקש מהעוסק להפעיל אותו. למרות שעשויים להיות פחות כרטיסי סים זמינים אם אתה מבקר בערים קטנות יותר או באזורים כפריים, אתה עדיין יכול לקנות אותם בשווקים הגדולים או בחנויות האלקטרוניקה. חשוב לציין שספקי שירות רבים כוללים קיוסקים בשירות עצמי שבהם אתה יכול לקנות כרטיס סים ולהפעיל אותו בעצמך באמצעות ההוראות בקיוסק, מה שעלול לחסוך לך זמן מעמידה בתור. ניתן למצוא גם את מיקומי חלונות הראווה של הספקים וחנויות העוסקים המורשים באתרים שלהם.

טיפים לקניית כרטיס סים בסעודיה

1. בררו מהי העסקה המשתלמת עבור קניית כרטיס סים עם חבילת נתונים המתאימה לדרישות שלכם. קחו בחשבון כמות רבה של אינטרנט אם אתם מתכננים להיעזר בטלפון לניווט תוך כדי נסיעות ופעילות בדרכים.
2. בררו אם יש ספק מסוים שהשירות והקליטה שלו פחות טובים באזורים מסוימים שאולי תגיעו אליהם.
3. השתמשו באפליקציות של חברות ספקי הסים כדי לעקוב אחר כמה נתונים נותרו לכם.
4. שמרו את האריזה של כרטיס הסים! במידה ואתם רוכשים סים עם מספר הקפידו לרשום אותו במקום נגיש.

סיכום

לסיכום, כרטיס סים מקומי נחוץ כדי להישאר מחובר בזמן נסיעה בערב הסעודית. יש שלל תוכניות שירות נהדרות שיכולות להתאים לכם, חשוב לעשות השוואות ולהבין את כלל התנאים של ספק השירות ולוודא שאין תשלום מאוחר על הרכישה. מעבר לכך – התנהלות עם כרטיס סים בסעודיה היא קלה, נוחה, אין עליה הגבלות מיוחדות, והיא יכולה לסייע רבות במהלך הטיול!